TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Mavi Jeans'e ortak geldi.

  Paylaş
  avatar
  (psiko m@k)
  Site Kurucusu
  Site Kurucusu

  Erkek
  Kaplan
  Mesaj Sayısı : 1034
  Yaş : 32
  Nerden : KÜTAHYA
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08

  Mavi Jeans'e ortak geldi.

  Mesaj tarafından (psiko m@k) Bir Ptsi Ekim 20, 2008 10:44 pm  Türkiye’de denim sektörünün en büyük firmalarından olan Mavi Jeans’e ortak geldi..

  Mavi Jeans’in, Türkiye’nin ilk bağımsız girişim sermayesi şirketi Turkven’le gerçekleştirdiği ortaklık görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Anlaşmaya göre Turkven, Mavi’nin global hisselerinin yüzde 35’ine karşılık gelen oranda hissesine ortak oldu.

  Mavi Jeans’in CEO’su Ersin Akarlılar, Turkven ile yapılan ortaklığın ardından, büyüme hedefleriyle ilgili açıklamasında şunları söyledi:

  "Markamızı Mavi Jeans’ten Mavi’ye taşıyacağız. Hedefimiz, kurumsallaşmak, perakende alanında büyümek, güçlenmek ve dünyada daha fazla söz sahibi olmak. Bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişmek. Öncelikle ürün gamımızı zenginleştirerek, blue jeans alanındaki liderliğimizi yeni ürün gruplarına taşımayı ve mağazalarımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Projenin ilk uygulamaları olan Palladium Alışveriş Merkezi ve Ankara Kızılay’daki 600 m²’lik mağazalar, Mavi’nin büyüyen dünyasını ve Akdenizli kimliğini müşterilerimize yansıtacak. Mavi ekibi, ortaklık sonrasında da başarılı çalışmalarına devam edecek.” dedi.

  2007 yılında 195 milyon YTL ciro yapan Mavi Jeans, önümüzdeki dönemde mağaza sayısını 190’dan 250’ye çıkartmayı ve beş yıl içinde 400 milyon YTL ciroya sahip bir şirket haline gelmeyi planlıyor.

  TURKVEN MİGROS'UN DA ORTAĞI

  Türkiye’nin ilk bağımsız girişim sermayesi şirketi olan Turkven, 2000 yılında kuruldu. Türkiye ve çevre ülkelerde 700 milyon US dolarlık fon yöneten Turkven’in ortaklık yaptığı şirketler arasında; Migros, Tekin Acar, UNO, Intercity, Pronet, Roma Plastik ve Provus Bilişim Hizmetleri de yer alıyor.

   Similar topics

   -

   Forum Saati Çarş. Ara. 12, 2018 9:15 pm