TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Yabancılar 16 milyar doları geri çekti

  Paylaş
  avatar
  (psiko m@k)
  Site Kurucusu
  Site Kurucusu

  Erkek
  Kaplan
  Mesaj Sayısı : 1034
  Yaş : 32
  Nerden : KÜTAHYA
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08

  Yabancılar 16 milyar doları geri çekti

  Mesaj tarafından (psiko m@k) Bir Ptsi Ekim 20, 2008 10:48 pm

  Türkiye'de borsa ve DİBS'te paralarını değerlendiren yabancılar 1 ayda 16 milyar dolar çekti.
  20 Ekim 2008 / 09:59


  Portföylerini Türkiye'de Borsa ve DİBS'te tutan yabancılar, küresel kriz şiddetlenince bir ayda 16 milyar dolardan fazla parayı geri çekti.

  YatIrImcIlarIn Türkiye'de büyük bölümü Borsa ve DİBS'te tuttukları ve 'sıcak para' niteliğindeki portföylerinin büyüklüğü, küresel mali krizin adeta kasırgaya dönüştü, dünya ekonomisine ilişkin belirsizliklerin arttığı son bir ayda 16 milyar dolardan fazla eriyerek 73.6 milyar dolara kadar geriledi. Yabancıların Türkiye portföyünde yılbaşına göre erime 33.6 milyar dolara ulaştı.

  EN BÜYÜK KAYIP BORSA'DA

  Yatırımcıların Türkiye'deki portföylerinde Ağustos sonundan 3 Ekim'e kadar olan dönemde yaşanan erimenin büyük bölümü, en fazla yatırım yaptıkları Borsa'dan kaynaklandı. Yabancıların Ağustos sonu itibariyle 52 milyar 947 milyon dolar olan İMKB'deki hisse senedi portföyünün değeri, yüzde 23 oranında küçülerek 40 milyar 937 milyon dolara indi. Bu düşüş hem Borsa’da işlem gören hisselerinin hızla değer yitirmesi, hem de kurlarda yaşanan hızlı artıştan kaynaklandı. (anka)

  Belçikalılar Citibank'tan paralarını geri istiyor!

  Belçİka'da 4 bin mağdur, 'yüzde 100 güvenceli'' reklamıyla, iflas eden Amerikan yatırım bankası Lehman Brothers'ın ürünlerini pazarlayan Citibank'tan paralarını geri istiyor. Citibank, olayda bir hatasının olmadığını savunarak, yüksek getiri umut edenlerin zararlarının karşılanmayacağını bildirdi.

   Forum Saati Çarş. Ara. 12, 2018 8:31 pm