TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  ******: ''Erdoğan kıvırıyor''

  Paylaş
  avatar
  (psiko m@k)
  Site Kurucusu
  Site Kurucusu

  Erkek
  Kaplan
  Mesaj Sayısı : 1034
  Yaş : 32
  Nerden : KÜTAHYA
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08
  051108

  ******: ''Erdoğan kıvırıyor''

  Mesaj tarafından (psiko m@k)  CHP lideri ******, Başbakan Erdoğan'ı eleştiri bombardımanına tutup, "Kıvırıyor" dedi..

  CHP Genel Başkanı ******, terörün geldiği nokta karşısında Başbakan Erdoğan’ın “kıvranmaya" başladığını söyledi.

  Başbakan Erdoğan’ın, Güneydoğu gezisinde yaşanan olaylarla ilgili olarak, “Çeksinler, gitsinler" sözlerini hatırlatan ******, “Kimsenin kimseye çek git demeye hakkı yoktur. Hiç bir vatandaşımın çekip gitmesine gerek yok. Çekip gitmesi gereken sensin, AKP iktidarıdır" dedi.

  Terörle mücadeledeki yanlışların Türkiye’yi bu noktaya getirdiğini ifade eden ******, Erdoğan’ın “?Siz vatandaşın mağazasını yakarsanız, canına kastederseniz o da elindeki imkanlar varsa karşı koyacaktır" sözlerine de sert çıktı. ******, “Eğer halk kendisini pompalı silahla savunacak ise, sana ne ihtiyaç var? Senin işin ne? Sen niçin varsın?" diye konuştu.

  ******, partisinin Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşmada, çok uzun süreden beri hükümetin terörle mücadele konusundaki tavrının tutarsızlıklarla dolu olduğunu ifade ederek, hükümetin Türkiye’nin terör tehdidini kavramadığını öne sürdü.

  Hükümetin, terör konusunda gerekli tedbirleri almadığını ifade eden ******, şöyle konuştu:

  “Yanlış ve tutarsız, tehlikeli politikalar izlemiştir. Başbakan terörün sırtını sıvazlayarak, ona hoş görünerek, terörü, yandaşlarını, terörün hamilerini, terörist değilmiş ama onlara da terörist dememeyi tercih ediyormuş gibi gözükenleri sahiplenerek, ilişikliler kurarak, onların aracılığıyla konuyu kontrol edebileceğini zannetti. Bu tam bir yanılgıydı. Bugün geldiğimiz tablo acı bir biçimde bu gerçeği ortaya koymuştur"

  Terörün geldiği nokta karşısında Başbakan Erdoğan’ın “kıvranmaya" başladığını söyleyen CHP Lideri ******, Başbakan Erdoğan’ın bu nedenle “çok tutarsız ve yanlış" şeyler söylemeye başladığını kaydetti.

  "ÇEKİP GİTMESİ GEREKEN SENSİN"

  Başbakan Erdoğan’ın, Güneydoğu gezisinde yaşanan olaylarla ilgili olarak, “Çeksinler gitsinler" sözlerini hatırlatan ****** şunları söyledi:

  “Bu memleket hepimizin memleketidir. Bu memlekette herkes hep birlikte. Irkımız, etnik kökenimiz, mezhebimiz, inancımız ne olursa olsun hep birlikte yaşayacağız. Hep beraber yaşayacağız. Kimsenin kimseye ’çek git’ demeye hakkı yoktur. Başbakan, orada kendisine yönelik olumsuz davranışlar sergileyenlere kızıyor olabilir.

  Şiddete, silaha başvuranlara tepki duyuyor olabilir ama bu tepki karşısında siz kimseye Türkiye’de çek git diyemezsiniz. Çünkü o yanlışları yapanlar sadece onlar. Belli bir etnik kesim değil, o bölgede yaşayanlar değil. Onlar sizin iktidar olarak görevinizi yapmanız sonucunda o davranışlarını sürdüremez hale gelmelidirler.

  Suç işleyenleri etkisiz kılmak sizin görevinizdir. Siz bunu yapmayacaksınız, tam tersine bunları destekleyeceksiniz. Sonra köşeye sıkışıp bunalınca ‘çek git’ diyeceksiniz. Hiç bir vatandaşımın çekip gitmesine gerek yok. Çekip gitmesi gereken sensin, AKP iktidarıdır."

  "SEN NİÇİN VARSIN?"

  Terörle mücadeledeki yanlışların Türkiye’yi bu noktaya getirdiğini ifade eden ******, Başbakan Erdoğan’ın kendi hesabını vermesi gerektiğine vurgu yaptı. Başbakan Erdoğan’ın tartışmalara neden olan, “?Siz vatandaşın mağazasını yakarsanız, canına kastederseniz o da elindeki imkanlar varsa karşı koyacaktır" açıklamalarını, “Eğer halk kendisini pompalı silahla savunacak ise, sana ne ihtiyaç var? Senin işin ne? Sen niçin varsın?" sözleriyle eleştirdi. ****** şunları söyledi:

  “İktidardaki çürümenin hangi noktaya geldiğine dikkatinizi çekiyorum. Başbakan çıkıp diyor ki, ‘elbetteki halk kendisini pompalı ile savunacak.’ Bu kendini Bu kendini inkar değil mi? Yani halk kendisini mi savunacak pompalı ile. Senin işin ne? Sen niye iktidarsın? Niye Başbakansın o zaman. Anlamak mümkün değil. Başbakan seyirci. O doğru yapıyor, bu yanlış yapıyor diyecek. Trafik polisi. Herkes hücum edecek ortalık, trafik işlemez hale gelecek, o da şaşıracak. Öyle bir şey olabilir mi?. Geçenlerde ‘silahla demokrasi olmaz’ demiş. Yeni mi anladın? Sana bunu anlatmaya çalışıyorduk biz yıllarca. Silahla demokrasi olmaz peki de parayla, poşetle demokrasi olur mu? Rüşvetle demokrasi olur mu? İnsan onurunu zedeleyerek, rüşvet yerine geçen avantajlar sağlayarak demokrasi olur mu? Bunları öğreneceksiniz, ve Türkiye bunları görecek. Bu yanlışlıklardan ülkemizi çekip çıkartacağız."

  KAYNAK : HABER3
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  Yorum yok.


   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 6:52 am