TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Memura 1 iyi 1 de kötü haber !

  Paylaş
  avatar
  KRAL71
  DENETÇİ
  DENETÇİ

  Erkek
  Sıçan
  Mesaj Sayısı : 422
  Yaş : 34
  Nerden : SOĞUK KALDIRIMLARDAN
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08

  GÖZLÜK Memura 1 iyi 1 de kötü haber !

  Mesaj tarafından KRAL71 Bir Perş. Kas. 27, 2008 12:18 pm

  AK Parti Hükümeti’nden bayram öncesi memura 1 iyi 1 de kötü haber ! (27 Kasım 2008 / 10:32)

  Kurban Bayramı öncesinde memurlar hem sevinecek hem de üzülecek.

  BAYRAM ÖNCESİ MÜJDESİ

  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeye göre personel kanunlarına göre maaş alan memur, akademik personel, hakim savcı ve askeri personelin 15 Aralık'ta ödenecek maaşları kurban bayramı dolayısıyla 2 Aralık 2008 tarihinde avans olarak ödenecek.

  SÖZLEŞMELİLERE DE YARADI

  Bu uygulamada sözleşmeli personel, işçi ve diğer personeller için de geçerli olacak.

  SAĞLIK ÜCRETİ SÜRPRİZİ

  Maşların önce ödenmesine sevinen memurlara bir de kötü haberimiz var. Artık SSK'lılar gibi memurlar da hastanelerde cüzi bir ücret ödeyecekler..

  2009 bütçesi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Buna göre, ihracatçı ve KOBİ’lere aktarılacak kaynak 3 milyan dolardan 4 milyar çıkacak.

  Kamuya alınacak memur sayısı yüzde 50 düşürülecek. Emeklilik, ve istifa nedeniyle boşalan kadrolara yüzde 50 yerine yüzde 25 oranında personel alınacak.

  Memur ve yeşil kart sahipleri SSK ve Bağ-Kurlu’lar gibi, muayene ücretleri için 3-10 YTL katılım payı ödeyecek.

  MEMUR VE ASGARİ ÜCRETLİYE MÜJDE

  Ekonomik krize karşı hazırlanan önlem paketine Gelir Vergisi’nde indirimin de eklenmesi önerildi.

  Küresel krizin etkilerini hafifletmek için hazırlanan ekonomik paketin içerisine eğer bu 5 puanlık Gelir Vergisi indirimi de eklenirse asgari ücretli 12, memur 48 YTL kriz zammı almış olacak.

  Memur ve asgari ücretliye müjde
  Dünyayı sarsan ekonomik kriz Türkiye'de de zor günler yaşanmasına yol açtı. Finans çevrelerinin eli kolu bağlandı, vatandaş kendince tedbirler almaya biraz üstünden başından biraz da gırtlağından kesmeye başladı.

  Hazine Müsteşarlığı ile Merkez Bankası'nda yapılan 2 toplantıda da ücretlilerin gelirlerinin artırılması için Gelir Vergisi’nde indirim yapılması önerildi.

  Küresel krizin etkilerini hafifletmek için hazırlanan ekonomik paketin içerisine eğer bu 5 puanlık Gelir Vergisi indirimi de eklenirse asgari ücretli 12, memur 48 YTL kriz zammı almış olacak.

  Ancak Maliye yetkilileri, Gelir Vergisi oranlarında 5 ila 10 puanlık indirimi de içeren reform tasarısını 2010 yılına ertelemek zorunda kaldıklarını bildirdiler. Bunun üzerine, reforma dokunulmaması, ancak oran indiriminin bu yıl yapılması önerisi benimsendi.

  MEMUR MAAŞI VE ASGARİ ÜCRET ARTACAK

  Pakete öneri olarak yazılan bu düzenlemenin, Meclis’te görüşülen bir yasanın içerisine eklenerek kısa sürede çıkarılabileceği belirtildi. Yetkililer, halen yüzde 15 olan Gelir Vergisi alt diliminin yüzde 10’a indirilmesiyle asgari ücretlilerin aylık 12 lira, net maaşı bin lira olan işçi veya memurun da aylık 48 lira ilave gelir elde edeceğini bildirdiler. Vergi indirimi gerçekleşirse yıllık bazda asgari ücretlinin geliri 144 lira, memurun geliri ise 576 lira artacak. Bin liralık mevduatını bankada bir yıl tutan vatandaş da 150 lira vergiden kurtulacak.

  Yüzde 35’lik Gelir Vergisi üst dilimi ise Maliye’nin inisiyatifine bırakıldı.

  KAYNAK : HABER3


  _________________
  FİLM DİZİ PAYLAŞIMI

  http://makburn.blogcu.com/

   Forum Saati Salı Ağus. 21, 2018 2:03 pm