TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  HONDA Formula1'den Çekildi

  Paylaş
  avatar
  kimi raikkonen
  Üye
  Üye

  Erkek
  At
  Mesaj Sayısı : 1
  Yaş : 28
  Kayıt tarihi : 04/11/08

  ÖNEMLİ HONDA Formula1'den Çekildi

  Mesaj tarafından kimi raikkonen Bir Paz Ara. 07, 2008 10:42 pm

  Honda Başkanı ve CEO'su Takeo Fukui, Honda Racing takımının Formula 1'den çekildiğini açıkladı.  Honda'nın geleceğine ilişkin gece boyunca yapılan spekülasyonların ardından Tokyo'da bir basın toplantısı düzenleyen Fukui, küresel finans krizinin doğurduğu sıkıntının kendilerini böyle bir karar almaya mecbur bıraktığını söyledi.

  Fukui, "Honda, küresel krizin tırmanmaya devam ettiği ve ekonomilerdeki belirsizlik ortamında esas ticari faaliyetlerini korumak ve uzun dönemde geleceğini garanti etmek zorunda" dedi.

  Ekonomik açıdan toparlanmanın zaman alacağını vurgulayan Fukui, "Bu şartlar altında Honda, tüm ticari sahalarda pazardaki ani ve yaygın zayıflamaya karşı acil ve esnek tedbirler aldı. Bununla birlikte geleceğe yönelik yatırımlar dahil, idari kaynakların tahsisini optimize etme ihtiyacı çerçevesinde, Formula 1'den çekilmeye karar verdik" diye konuştu.

  Fukui, "Honda Racing F1 Team'in ortakları ve motor tedarikçisi Honda Racing Development ile, iki şirketin geleceğiyle ilglii istişare toplantısı yapacağız. Bu toplantıda, takımın satılması önerisi de görüşelecek" dedi.

  Kaynaklar, takım patronu Ross Brawn ve CEO'su Nick Fry'ın, takımın geleceğine ilişkin Honda yönetimiyle görüşmelerde bulunmak üzere Tokyo'ya uçacağını belirtti.

  Kaynaklar, Honda patronlarının takımı ancak Mart ayına kadar finanse edebileceklerini ve bu süreyi de takımın satılması için kullanacaklarını aksi takdirde Honda Racing'in kapatılacağını söylediğini ileri sürdü.

  Formula 1'den ayrılma kararlarının, Honda F1'e büyük yatırımlar yaptığı bir dönemde almanın özellikle zor olduğunu itiraf eden Fukui, "Honda birçok zorluklara rağmen 2006'da yarış kazanan bir araç üretti.

  Bu da daha büyük başarılar bekleyen dünya genelindeki taraftarlardan çok büyü bir destek aldı. O yüzden taraftarlarımızın beklentilerini tam olarak karşılayamadan böyle bir karar almak için bizim için gerçekten çok zor oldu" dedi.
  avatar
  (psiko m@k)
  Site Kurucusu
  Site Kurucusu

  Erkek
  Kaplan
  Mesaj Sayısı : 1034
  Yaş : 32
  Nerden : KÜTAHYA
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08

  ÖNEMLİ Geri: HONDA Formula1'den Çekildi

  Mesaj tarafından (psiko m@k) Bir Ptsi Ara. 08, 2008 9:27 pm

  Paylaşım için sağolasın Rasim...Honda başarılıydı gerçekten...

   Forum Saati Çarş. Ara. 12, 2018 9:25 pm