TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Memurların yüzde 80'inin bankaya borcu var

  Paylaş

  özkan
  ALTIN ÜYE
  ALTIN ÜYE

  Erkek
  Sıçan
  Mesaj Sayısı : 84
  Yaş : 34
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 13/07/08
  180808

  Memurların yüzde 80'inin bankaya borcu var

  Mesaj tarafından özkan

  Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu’nun bin memurla yaptığı anket çalışmasında Türkiye’nin gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi. Anket sonucuna göre, memurların yüzde 80’i her ay bankalara 250 YTL ile bin YTL arasında değişen oranlarda kredi taksiti ödüyor.

  Memurlar arasında yapılan anket çalışmasında Türkiye’nin gerçeği bir kez daha ortaya çıktı. Anket sonucuna göre, memurların yüzde 80’i her ay bankalara 250 YTL ile bin YTL arasında değişen oranlarda kredi taksiti ödüyor.

  Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu’nun (Hak-Sen) bin kamu çalışanı ile yapılan anket çalışmasında memurların yüzde 80’inin aylık banka kredi taksiti ödediği belirlendi. Memurların yüzde 20’sinin banka kredisi kullanmadığı tespit edilirken, yüzde 23’ü 1 YTL ile 250 YTL arasında, yüzde 34’ü 250 YTL ile 500 YTL arasında, yüzde 18’i 500 YTL ile bin YTL arasında, yüzde 5’i de bin YTL’nin üzerinde aylık banka kredisi taksiti ödüyor.

  Ayrıca, memurların büyük çoğunluğu, hükümetle sendikaların yapacağı toplu görüşmelerde sendikaların birlikte hareket ederek, ücret adaletsizliğinin giderilmesini istedi. Hükümetle memur konfederasyonları arasında yapılan toplu görüşmelerde kamu çalışanların yüzde 24’ü yine hükümetin dediğinin olacağını, yüzde 29’u tüm sendikaların iş birliği yapması gerektiğini, yüzde 29’u ücret adaletsizliğinin giderilmesi gerektiğini, yüzde 12’si toplu sözleşme yapılması gerektiğini söylerken, yüzde 6’sı ise herhangi bir fikri olmadığını ifade etti.

  Memurlar, devletin sendika üyesi memura ödediği 5 YTL ile sendikalara kaynak aktarıldığını ve sendikaların bağımsızlığının zedelediğini düşünüyor. Memurun yüzde 37’si memur sendikalarına dolaylı yoldan kaynak aktarıldığını, yüzde 26’sı sendika üyeliğinin teşvik edildiğini, yüzde 27’si sendikaların bağımsızlığının zedelendiğini ifade ederken, yüzde 10’u ise bir fikri olmadığını kaydetti.
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  avatar

  Mesaj Bir Salı Ağus. 19, 2008 11:07 am tarafından (psiko m@k)

  Böyle komik zamlar gelince memur ne yapsın.Ya kredi çekiyor yada kredi kartlarına yükleniyor.

   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 5:36 am