TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Yanan ormanlık alan MNG'ye mi verildi ?

  Paylaş
  avatar
  (psiko m@k)
  Site Kurucusu
  Site Kurucusu

  Erkek
  Kaplan
  Mesaj Sayısı : 1034
  Yaş : 32
  Nerden : KÜTAHYA
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08
  260808

  Yanan ormanlık alan MNG'ye mi verildi ?

  Mesaj tarafından (psiko m@k)

  Antalya ve Bodrum'da yanan ormanlık arazilerin MNG'ye verildiği iddialarına yanıt geldi.
  Bugün Sabah gazetesinde yer alan, Antalya ve Bodrum'daki iki orman yangınında yanan alanların MNG Holding'e tahsis edildiği yolundaki haberlere Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan yanıt geldi.

  Günay, "Kimse ormanı yakarak kendisine yeni bir alan üretemez. Bu umudu taşıyanlar varsa akıllarından çıkarsınlar" dedi.

  Antalya'da bulunan Bakan Günay, gazetecilerin bugün Sabah gazetesinde yer alan Antalya ve Bodrum'daki yanan orman alanlarının MNG Holding'e tahsis edildiğine ilişkin iddiaları hatırlatması üzerine, haberden dolayı üzüntü duyduğunu söyledi.

  Günay, yaşanan olayın yeni olduğunu, bu nedenle yanan alanların turizme tahsis edildiği gibi bir yanlış anlaşılmaya müsait olabileceğini belirtti.

  Günay, "Böyle bir şey yok. Yanan herhangi bir alanın turizme açılması gibi bir arayış varsa bu arayışı katiyen desteklemiyorum. Benim dönemimde bir metrekareyi tahsis etmedik. Geçmiş yıllarda bu tür yanlışlar yapılmışsa düzeltebileceğimiz kadarını düzeltiriz elbette. Ama bizim dönemimizde hiç kimse ormanı yakarak, turizme veya başka bir arayışına yer üretemez. Bunun altını ısrarla çizerek söylüyorum. Kimse ormanı yakarak, kendisine yeni bir alan üretemez. Bu umudu taşıyanlar varsa akıllarından çıkarsınlar" dedi.

  MNG Holding'in Bodrum'daki Pina Yarımadası'nda gereken izinleri almadan yaptığı çalışmaya da dikkati çeken Günay, "Pina Yarımadası'nda gereken izinleri almadan yapmış olduğu çevre tahribatından sonra getirdiği projeleri bile incelemedik" dedi.

  Bakanlık olarak yanan alanların turizme tahsisi değil, ağaçlandırılması gayretinde olduklarını vurgulayan Günay, bugün Antalya'ya gelişinin bir sebebinin de ağaçlandırma çalışmaları olduğunu söyledi.

  Günay, "Bir ağacı korumak için gerekirse bir tesisi feda ederiz" diye konuştu.
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  Yorum yok.


   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 5:35 am