TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Peygamber'in türbesine de gökdelen dikiyorlar

  Paylaş
  avatar
  KRAL71
  DENETÇİ
  DENETÇİ

  Erkek
  Sıçan
  Mesaj Sayısı : 422
  Yaş : 34
  Nerden : SOĞUK KALDIRIMLARDAN
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08
  011008

  SİNİRLİ Peygamber'in türbesine de gökdelen dikiyorlar

  Mesaj tarafından KRAL71

  Murat Bardakçı yazdı...

  Peşinen söyleyeyim: Bayram arefesinde böyle irkitici ve sinir bozucu bir yazı yazmak istemezdim ama mecburum.
  Suudi yönetiminin Kâbe ve çevresine içerisinde kutsallıktan eser bulunmayan şımarık bir görüntü verecek olan “Yeni Mekke Projesi”nden geçtiğimiz günlerde sözetmiş, Beytullah’ın bu projenin hayata geçmesinden sonra gökdelenler arasında nasıl ufacık bir nokta halini alacağını gösteren maketin ve başlayan inşaatın fotoğraflarını yayınlamıştım.
  Kutsal topraklara paranın gücünden kaynaklanan bir “Suudi kimliği” verme çabasının Mekke ile sınırlı olmadığını, Suudi Arabistan’daki okuyucularımın gönderdikleri yeni fotoğraflar sayesinde öğrendim. Meğerse sadece Kâbe-i Muazzama değil, Hazreti Muhammed’in Medine’deki türbesi de, bir diğer projenin uygulamaya konmasıyla gökdelenlerin arasında görünmez hâle getirilecekmiş!
  Şimdi yayınladığım bu yeni resimler, Suudi yönetiminin Medine’de hayata geçirmeye başladığı son projenin maketine ait fotoğraflardır. Daire şeklinde dizilen ve gökleri tırmalayan dev kulelerin tam ortasındaki cılız minarelerin arasındaki yapı, Hazreti Muhammed’in “Ravza-i Mutahhare” diye bilinen türbesidir. Ravza-i Mutahhare, projenin tamamlanmasından sonra, bilimkurgu filimlerinden fırlamış bir gökdelenler güruhunun ortasında minnacık bir beyaz nokta hâlini alacaktır. Aynen, Mekke’deki projenin hayata geçmesinden sonra Kâbe’nin de ufak bir nokta halinde görünecek olması gibi...

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Medine-i Münevvere’nin yakın bir gelecekteki hâlini gösteren bu fotoğrafları iyice seyredin ve yorumunuzu yapın. Ama, bundan 90 sene öncesinde kalan acı bir hatıramızı da lutfen unutmayın: Çok yakında parası olanın artık metrelerce tepeden bakabileceği Mescid-i Nebevi’yi, yani Hazreti Muhammed’in türbesini, Medine’deki birliklerimizin son kumandanı olan rahmetli Fahreddin Paşa’nın, Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarında Bedeviler’e karşı askerleriyle beraber aylarca çekirge yiyerek müdafaa etmiş olmasını!


  _________________
  FİLM DİZİ PAYLAŞIMI

  http://makburn.blogcu.com/
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  Yorum yok.


   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 5:49 am