TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

Join the forum, it's quick and easy

TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

TURKUAZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi

IMF Başkanı'na arka çıktılar

(psiko m@k)
    (psiko m@k)
    Site Kurucusu
    Site Kurucusu

Erkek
    Kaplan
    Ruh Hali : IMF Başkanı'na arka çıktılar Calisi10

IMF Başkanı'na arka çıktılar Empty IMF Başkanı'na arka çıktılar

Mesaj tarafından (psiko m@k) Ptsi Ekim 20, 2008 10:31 pm

Fransız siyasetçiler, bir kadına "torpil yaptığı" iddia edilen IMF Başkanı Dominique’e arka çıktı.
    Hükümet sözcüsü Luc Chatel, basına yaptığı açıklamada, "Dominique Strauss-Kahn, küresel mali krizi idare etme konusunda ne kadar ehil olduğunu gösterdi" dedi. Avrupa Merkez Bankası başkanlığı yapan Fransız Jean-Claude Trichet, "devam eden soruşturmanın ardından Strauss-Kahn’ın suçsuz olduğunun ortaya çıkacağına inandığını" söyledi. Sosyalist Parti milletvekili Jean-Marie Le Guen, Strauss-Kahn’ın, mali piyasaların daha sıkı denetiminden yana olduğunu belirterek, "bazı çevrelerin kendisini zayıflatmak amacıyla bu tür bir komplo içine girmiş olabileceği"
    imasında bulundu.

Başka bir Sosyalist Parti milletvekili Jean-Christophe Cambadelis ise "bir yaşam kazasından siyasi skandal çıkarmak bayağı bir durum, işin içinde başka şeyler var gibi gözüküyor" diye konuştu. Strauss-Kahn’ın eşi Anne Sinclair, "Benim adıma, kocamın bir gecelik ilişkisini biz geride bıraktık ve yeni bir sayfa açtık" dedi.
    Bu arada Fransız basını, son skandalın, Strauss-Kahn’ın IMF Başkanı olması için aday gösteren Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi de zor durumda bıraktığı yorumunu yapıyor.

Dominique Strauss-Kahn, IMF’de gizli aşk yaşadığı iddia edilen eski Afrika bölümü ekonomisti Piroska Nagy’ye kurumdan ayrılırken usulsüz avantajlar sağlamakla suçlanıyor.

IMF Yönetimi Kurulu Başkanı Shakour Shaalan, iddialarla ilgili olarak kurumda soruşturma başlatma kararı almıştı.

KAYNAK : HABER3

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 6:21 am