TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

Join the forum, it's quick and easy

TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

TURKUAZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi

İşte terör saldırısının nedeni

KRAL71
    KRAL71
    DENETÇİ
    DENETÇİ

Erkek
    Sıçan
    Ruh Hali : İşte terör saldırısının nedeni Uzgun10

İşte terör saldırısının nedeni Empty İşte terör saldırısının nedeni

Mesaj tarafından KRAL71 Perş. Kas. 27, 2008 12:09 pm

Hindistan'da yaşanna terör saldırılarının nedeni belli oldu.

Hindistan'ın Mumbai kentinde 7 ayrı saldırı düzenlendi. Hint televizyon kanalları da şu ana dek 101 kişinin öldüğü, en az 310 kişinin yaralandığı saldırılarda Mumbai Terörle Mücadele Birimi Şefi Hermant Karkare'nin de yaşamını yitirdiğini duyurdu. Olayı üstlenen Deccan Mücahidin adlı aşırı dinci örgüt hapisteki Müslümanların serbest bırakılmasını istedi.

TURİSTLER REHİN ALINDI

Üst düzey emniyet yetkilisi A.N. Roy, Tac Mahal ve Oberoy otellerinde rehineler alındığını söyledi. Bir Türk ailenin de rehineler arasında olduğu öğrenildi.

Bu arada bir İngiliz görgü tanığı, saldırganların Hindu ya da Urduca konuştuklarını bildirdi.

7 AYRI YERE SALDIRI

Mumbai'de Oberoy ve Tac Mahal otelleri, Chhatrapati Shivaji Terminus Tren İstasyonu, Leopold's Restoranı ve kentin güneyindeki karakollar dahil olmak üzere 7 ayrı yere silahlı kişilerce otomatik silahlar ve el bombalarıyla saldırılar düzenlendi.

ORDU DEVREYE GİRDİ

Hindistan'ın Mumbai kentinde düzenlenen saldırılar üzerine ordunun, turistlerin rehin alındığı açıklanan Oberoy Oteli'ne ilerlediği bildirildi.

CNN/IBN Televizyonu, ordunun, saldırganların hala içeride oldukları ve rehineler aldıkları söylenen Oberoy Oteli'ne asker gönderdiğini duyurdu.

Haberde ayrıca Oberoy ve Tac Mahal otellerinden patlama seslerinin duyulduğu kaydedildi.

SALDIRGANLAR YAHUDİ YARDIM KURULUŞUNU BASTI

Hindistan'ın Mumbai eyaletinde, Yahudi bir yardım kuruluşunun merkezine de saldırı düzenlendiği bildirildi.

Hindistan medyasında yer alan haberlere göre, aşırı Yahudi Chabad Lubavitch grubunun Mumbai merkezinden silah sesleri geldi.

Merkezi New York'ta olan grubun internet sitesinde yer alan açıklamada ise, İsrail Konsolosluğunun yardım merkezinde yaşayan hahamla daha önce telefon görüşmesi yaptığı, "ancak görüşme yapılırken hattın aniden kesildiği ve ondan sonra bir daha temas kurulamadığı" belirtildi.

KAYNAK : HABER3

Similar topics

-

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 7:42 pm