TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

Join the forum, it's quick and easy

TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

TURKUAZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi

"Senin için bu ülkeye giriş bedava"

KRAL71
    KRAL71
    DENETÇİ
    DENETÇİ

Erkek
    Sıçan
    Ruh Hali : "Senin için bu ülkeye giriş bedava" Uzgun10

"Senin için bu ülkeye giriş bedava" Empty "Senin için bu ülkeye giriş bedava"

Mesaj tarafından KRAL71 Cuma Kas. 28, 2008 4:42 pm

"Senin için bu ülkeye giriş bedava" 19433398ap4

"Senin için bu ülkeye giriş bedava"

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasında yarı finale kalan Özbek tenisçi Akgül Amanmuradova, Türkiye'de gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu söyledi.
    Çeyrek finalde turnuvanın 3 numaralı seri başı Rus Nadia Petrova'yı yenen, WTA sıralamasında 58. durumda bulunan 1.90 metre boyundaki Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Özbek olmasından ve isminden dolayı maçlarda Türk seyircilerin kendisini desteklemesinin hoşuna gittiğini vurgulayarak, ''İstanbul'a gelişimde havalimanında benden vize parası istemediler, 'Senin için bu ülkeye giriş bedava' dediler. Çok güzel bir karşılama oldu. Turnuvada çocukların gelip imza istemesi ve benim taraftarlarım olması çok hoşuma gitti'' dedi.
    Türkiye'ye 3. kez geldiğini anlatan Özbek tenisçi, ''İstanbul'a 5 sene evvel bir challenger turnuvası için gelmiştim. 10 sene önce de junior turnuvası için Ankara'ya gittim. Türkiye'ye bu 3. gelişim. İstanbul Cup gibi bir turnuvanın düzenleniyor olması, ülkede tenisin gelişimi için çok önemli. Umarım erkeklerde de ATP turnuvası düzenlenir'' diye konuştu.
    Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un tenisi çok sevdiğini ve bu sporu yaptığını vurgulayan Akgül, ''Ülkemde tenise yatırım yapılmasından başkanımız Kerimov'un bu sporu sevmesi ve oynaması çok büyük bir etken. Kerimov federasyona da destek veriyor. Benim de sponsorum tenis federasyonumuz'' şeklinde konuştu.
    ''MARSEL'E YETERLİ DESTEĞİ VERMEDİK''
    Akgül Amanmuradova, Türk vatandaşı olan Özbek asıllı tenisçi Marsel İlhan'ı çocukluktan beri tanıdığını ifade ederek, ''Marsel, Türk vatandaşı olarak bir sürü imkana kavuştu'' dedi.
    Ülkesinde çok fazla tenisçi yetişmediği için tenisçilerin birbirini tanıdığını kaydeden Akgül, şunları söyledi:
    ''Türk vatandaşı olamasından onun adına çok mutlu oldum. Çünkü bir sürü imkana kavuştu. Türkiye'de ona maddi ve manevi çok imkan sağladılar. O da kendini çok iyi geliştirdi. Şimdi ATP sıralamasında 260. sırada yer alıyor. Burada düşünülmesi gereken bizim ülkenin federasyonun tavırları. Zamanında onunla ilgilenip, ona yeterli destek vermediler ve o da sonradan Türk oldu. Türkiye için çok güzel, ama bu bizim federasyonun bıraktığı eksikliktir. Marsel iyi tanıdığım ve sevdiğim bir tenisçidir. Umarım onun için parlak bir gelecek olur.''
    Akgül, kendisine bugüne kadar Türk vatandaşlığı konusunda bir teklif gelmediğini belirterek, ''Bu aşamadan sonra Türk vatandaşlığına geçmem çok zor. Hem 19 yaşından beri federasyonumdan yardım alıyorum, hem de 7 senedir milli takımda oynuyorum. Vatandaş olsam bile 3 sene Türk Milli Takım forması giyemem. Erkeklerde milli olmak daha kolay. Böyle bir teklif gelmediği için şu anda net bir şey söyleyemem, ama bu kadar bana destek veren bir ülke ve federasyon varken şimdi onlara sırtımı dönmek istemem'' şeklinde konuştu.

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 11:38 pm