TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

Join the forum, it's quick and easy

TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

TURKUAZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi

Özden Örnek tek tek yanıt verdi !

(psiko m@k)
    (psiko m@k)
    Site Kurucusu
    Site Kurucusu

Erkek
    Kaplan
    Ruh Hali : Özden Örnek tek tek yanıt verdi ! Calisi10
    080708

Özden Örnek tek tek yanıt verdi ! Empty Özden Örnek tek tek yanıt verdi !

Mesaj tarafından (psiko m@k)

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Özden Örnek hakkındaki iddialar için sessizliğini bozdu.

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Özden Örnek’e ait olduğu iddia edilen “Darbe Günlüğü” son günlerde yeniden gündemde.. Bununla birlikte Örnek’in iki oğlunun Başbakan Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Çalık Grubu’yla olan işleri de geçtiğimiz günlerin tartışılan konuları arasındaydı. Emekli Orgeneral ise iddialar karşısında hep sessizdi..
    Özden Örnek sonunda sessizliğini Star Haber’den Murat Çelik’e bozdu. Çelik, telefonla görüştüğü Örnek’in açıklamalarını canlı yayında aktardı. İşte emekli orgeneralin tüm iddialara tek tek verdiği yanıtlar:

İDDİA: “Erdoğan’ın oğlu raporu dönemin donanma komutanı Özden Örnek sayesinde aldı?” (Başbakan Erdoğan’ın oğlu Burak, askerlik için çürük raporunu Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nden almıştı..)

“Öyle miymiş? Bu konuyu hiç bilmiyorum. Ben mi imzalamışım? Ben mi onaylamışım öyle bir raporu? Ayrıca Gölcük’teki donanma komutanlığı ile İstanbul’daki o hastane arasında hiçbir emir-komuta münasebeti yoktur. İddia sahipleri bunu bile bilmiyor..”

SORU: Özden Örnek’in yönetmen olan büyük oğlu filmlerine Çalık Grubu’nu sponsor oluyor. Örnek’ün küçük oğlu ise bir Çalık şirketinde görevli.. Özden Örnek’in çocukları Çalık Grubu’yla neden yakın?

“Büyük oğlum Tolga Örnek’in filmlerinin başında o yapıma kimlerin sponsor oldukları yazıyor. Gizlisi saklısı yok. Bu sponsorları herkes tanıyor, biliyor, görebiliyor.

Küçük oğlum Burak’ın çalıştığı yer de herkesin bildiği BursaGaz. Burak, BursaGaz yönetim kurulu üyesi ve BursaGaz Çalık Grubu’nun bir şirketi. Onun da gizlisi saklısı yok.

Şimdi bu konuları bu şekilde gündeme getirerek insanların kafalarını karıştırarak kim neyi amaçlıyor bilmiyorum.

İnsanlar ellerinde kesin bir delil olmadan nasıl böyle şeyleri söylüyorlar anlamak mümkün değil. Başbakan’la benim aramda sanki gizemli bir ilişki varmış gibi göstermeye çalışıyorlar. Benim rahatsız olduğum da bu..”

SORU: “Darbe Günlükleri” Özden Örnek’e ait değil mi?

“Kasım 2007’de zaten yalanlamıştım. Ama inanmak istemiyorlar. Bunların benimle bir ilgisini olmadığını söyledim. Benimle bir ilgisi olduğunu kanıtlayacak hiç kimsenin de hiçbir delili yok. Bir derginin gündeme getirdiği iddialardır. Bunlar doğru değil. Yalanlamaya neden inanmıyorlar bilmiyorum. Her sabah kalkıp hakkımdaki iddiaları yalanlamakla mı geçecek benim hayatım?”

İDDİA: İstanbul Bayrampaşa’da Özden Örnek’in eşine ait bir arazinin kamulaştırılması sırasında bir anlaşmazlık oldu. Bir dava süreci yaşandı. Bu süreç sırasında Sevil Örnek, Başbakan’ın araya girmesini istedi. Erdoğan’ın devreye girmesiyle Bayrampaşa Belediyesi Sevil Örnek’e trilyonlarca lira ödedi. Bu iddialar doğru mu?

“Birincisi Bayrampaşa değil Gaziosmanpaşa. İkincisi bir arsa değil belediyenin yıkım kararı aldığı bir hanın bir iki odalı bir bölümü.

Sene 1995. Refah Partisi yönetimi. Eşime yıkılan yer karşılığı o zamanın parasıyla 6 milyar lira ödendi. Eşim de dava açtı. 1998’de mahkeme ödenmesi gereken miktarın 150 milyar lira olduğuna hükmetti. Belediye’den eşimi çağırdılar, bir feragat belgesi imzalatıp, 85 milyar lira ödeme yaptılar. Avukatla belgenin geçersiz olduğunu söyleyip yeniden dava açtı. Mahkeme 75 milyar daha ödenmesine karar verdi. Belediye bu ödemeyi yapmadı. Biz de açıkçası bu olayı o dönem herkese anlatıyorduk.

2003 yılında ben donanma komutanıyken, Gölcük’te bir tören vardı. O törende Başbakan da vardı. O törende eşim başbakanla ilk kez karşılaşıyordu. Başbakan eşime sizin bir istimlak sorununuz varmış diyor, eşim de konuyu anlatıyor. Bir süre sonra eşimi Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı arıyor ve davet ediyor. O 75 milyar ödeniyor. Biz o zaman anladık Başbakan’ın konuyla ilgilendiğini. İlk karşılaşmamızda da kendisine teşekkürlerimizi ilettik..”

SORU: CHP, Özden Örnek’ın Çalık Grubu ve Başbakan’la olan ilişkilerini soru önergesi olarak Başbakan Erdoğan’a sormuştu.. Örnek bunun için ne düşünüyor?

“Bu önergenin verilmesine en çok ben sevindim. Her şey ortaya çıksın…”

KAYNAK : HABER3
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Yorum yok.

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 9:40 pm