TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

Join the forum, it's quick and easy

TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

TURKUAZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi

Elvan'dan bir gümüş daha !

(psiko m@k)
    (psiko m@k)
    Site Kurucusu
    Site Kurucusu

Erkek
    Kaplan
    Ruh Hali : Elvan'dan bir gümüş daha ! Calisi10

GÖZLÜK Elvan'dan bir gümüş daha !

Mesaj tarafından (psiko m@k) Cuma Ağus. 22, 2008 9:20 pm

Atletizmdeki gururumuz Elvan Abeylegesse, 5000 Metrede ülkemize Gümüş madalyayı getirdi.
    29.Yaz Olimpiyatlarında atletizmde bayanlar 5 Bin metre finalinde Elvan Abeylegesse 2.olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Daha önce 10 bin metre finalinde de 2.olarak gümüş madalya uzanan Elvan Abeylegesse Ülkemiz adına kötü geçen Pekin 2008'de 2 gümüş madalya kazandırarak yüzümüzü güldürdü. 5 bin metrede Altın madalyayı ise, 10 bin metrenin de birincisi olan Tirunesh Dibaba aldı.
    Elvan koşunun ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

''5 Bin metre finaline göre yavaş bir tempoda koştuk ancak bu normal. Çünkü bu olimpiyat. Taktiklerinizi belirlersiniz ve ona göre hareket edersiniz. Koşudan önce antrenörüm bana 2 defa liderliği al devam edebiliyorsan et, edemiyorsan dinlenip tekrar atak yap demişti. Bende öyle yaptım. Rakiplerde güçlüydü. Ama önemli olan madalya kazanmaktı. 10 bin ve 5 bin metre finallerinde 2. olarak gümüş madalyaya uzandım. Bu benım için gurur verici bir durum. İnşallah bir dahaki olimpiyatlarda kendimi daha da geliştireceğim. Buradan Antrenörüme ve beni destekleyen herkeze teşekkürlerimi sunuyorum'' dedi.

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 9:10 pm