TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

Join the forum, it's quick and easy

TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...

TURKUAZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi

Avusturya Parlamentosu'nda bir ilk

KRAL71
    KRAL71
    DENETÇİ
    DENETÇİ

Erkek
    Sıçan
    Ruh Hali : Avusturya Parlamentosu'nda bir ilk Uzgun10

Avusturya Parlamentosu'nda bir ilk Empty Avusturya Parlamentosu'nda bir ilk

Mesaj tarafından KRAL71 Çarş. Ekim 01, 2008 7:46 pm

Avusturya Parlamentosu'nda bir ilk Alevkroorndndqx7

Yeşiller Partisi'nden bir Türk milletvekili oldu.
    Avusturya'da Pazar günü yapılan Federal Parlamento milletvekili genel seçiminde 183 sandalye, sahibini buldu. Seçim barajını 5 parti aşarken seçimin galibi Sosyal Demokratlar oldu.

SPÖ, ÖVP, FPÖ, Die Grünen ve BZÖ partileri parlamentoda yerlerini aldı. Seçim sonucunda Sosyal Demokratlar 59, Halk Partisi 51, FPÖ 35, Yeşiller 19 ve Avusturya'nın geleceği ittifakı (BZÖ) 19 milletvekiline sahip oldu. Seçim Genel sonuçları İçişleri Bakanı Maria Fehler tarafından basın açıklaması yapılarak kamuoyuna bildirildi.

Yeşiller Partisi'nden Alev Korun, "Yeşiller Partisi'nin beni listede 3'üncü sırada göstermesi seçilmemi kesinleştirmişti. Avusturya tarihinde bir ilk oldum. Federal Parlamento'da çalışmalarım insan hakları, göçmen hakları ve kadın hakları yönünde ödünsüz politikamızla devam edecek. Cumhurbaşkanı görevlendireceğini sandığım SPÖ'dür.

Önümüzdeki günlerde SPÖ'nün büyük ihtimalle alacağı hükümet kurma görevi koalisyon kurma çalışmalarını başlatacaktır. Avusturya'da oturma vizesi olan anne ve babaların doğan çocukları otomatik olarak Avusturya vatandaşı olmalıdır bunun için gerekli vatandaşlık yasalarını değiştirme çalışmalarımız yapılacaktır"dedi.

Alev Korun, Türkiye'nin AB'ye alınması için Türkiye'yi destekleyen tek parti olduklarını ifade ederek, "Türkiye, Kopenhag kriterlerini yerine getirince AB'ye alınacaktır. Biz bu konuyu destekleyenlerdeniz" diye konuştu.

AA

Forum Saati Ptsi Mayıs 13, 2024 10:04 am